'Unë jam një i varur nga bixhozi'/ Rrëfimi i superyllit të golfit, Phil Mickelson

'Unë jam një i varur nga bixhozi'/ Rrëfimi i superyllit të golfit, Phil Mickelson

13:45, 19/09/2023

Superylli i golfit, Phil Mickelson, ka treguar së fundmi se të gjitha thashethemet e shpërndara në rrjet sa i përket ‘lidhjes’ së tij më kumarin janë plotësisht të vërteta.  

Mickelson lëshoi ​​një deklaratë për këtë çështje të hënën në mediat sociale, duke u shprehur se ndërsa miliona fansa do të shijojnë sezonin e tyre të futbollit ai nuk do ta bëjë,  dhe kjo është për shkak se hobi i tij u kthye në një obsesion.

"Unë nuk do të bëj bast këtë vit sepse e kalova kufirin e moderimit dhe kalova në varësi, gjë që nuk është aspak argëtuese," tha Mickelson, duke shtuar se humbjet e tij financiare për shkak të lojërave të tij të fatit nuk ishin shkatërruese, por ndikimi që pati. jeta e tij personale ishte dërrmuese.

“Ti je këtu, por nuk je me ne”, është diçka që më kanë thënë shpesh gjatë gjithë varësisë sime”, tha Mickelson. "Kjo ndikoi tek ata që më interesojnë në mënyra që nuk i dija ose mund t'i kuptoja plotësisht. Është sikur një stuhi po ndodh jashtë dhe unë jam i izoluar në një strehë, duke mos ditur se çfarë po ndodhte. Kur dola, pati kaq shumë dëme. për të pastruar që thjesht doja të kthehesha brenda dhe të mos merresha me të."

Image

Mickelson tha se disa njerëz të afërt me të gjatë gjithë varësisë së tij e kanë mbështetur, por ishte një person në këndin e tij që e ndihmoi në kohët më të errëta , gruaja e tij Amy .

"Unë nuk mund ta kisha kaluar këtë pa të," shtoi Mickelson. "Jam shumë mirënjohëse për forcën e saj për të na ndihmuar të kapërcejmë sfidat e shumta që kam krijuar për ne. Për shkak të dashurisë, mbështetjes dhe përkushtimit të saj, jam kthyer në rrugën e duhur për të qenë personi që dua të jem."

Phil gjithashtu zbuloi se ai kërkoi ndihmë profesionale për vite dhe ende po shërohet,  por po ecën në drejtimin e duhur çdo ditë pa luajtur bixhoz.

Image

Burimi: TMZ

Klea Sula/ Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco