LIVE/ Qytetarët tubim në mbështetje të liderit të opozitës, Sali Berisha

Live / Danimarkë - Tunizi: Mbyllet në barazim pjesa e parë, tunizianët janë pak më mirë se danezët

14:56, 22/11/2022

Ka përfunduar në barazim 0-0 pjesa e parë mes Danimarkës dhe Tunizisë, e vlefshme për fazën e grupeve në Kupën e Botës.

Në 45 minutat e para tunizianët patën disa mundësi, teksa iu anulua një gol - me të drejtë - ashtu edhe pas një pritje të jashtëzakonshme të Schmeichel dhe një gjuajtje pak jashtë nga Drager.

Megjithatë, një sfidë mjaft e ekuilibruar, me Danimarkën që përdor teknikë, por pa sukses, afrikanët fokusohen te intensiteti, veçanërisht me Laidouni që shfaqet si në fazën e mbrojtjes ashtu edhe në zonën kundërshtare, ndonëse me gjuajtje të pasakta.