Mendy nga stoli rezervë i uron mirëseardhjen Benzemas

Mendy nga stoli rezervë i uron mirëseardhjen Benzemas

21:33, 18/05/2021

Manchester City është duke luajtur ndaj Brightont në sfidën e parafundit të sezonit në Premier League.

Benjamin Mendy është lënë në stolin rezervë nga trajneri Pep Guardiola, por francezi ka uruar bashkëlojtarin e tij, Karim Benzema për rikthimin në kombëtare.

Mendy ka shkruar në llogarinë e tij zyrtare në tëitter: “Paç shumë fat vëlla. Ne mbështetemi te ti për gjithçka”. Benzema është rikthyer në kombëtaren franceze pas 5 viteve mungesë.

Franca ka publikuar listën e lojtarëve, ku shihet ftesa për Mendyn dhe Benzeman.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco