E papritur/ Ish-futbollisti vdes në moshën 46-vjeçare

E papritur/ Ish-futbollisti vdes në moshën 46-vjeçare

16:04, 02/06/2020

Ish-mesfushori Piotr Rocki ka ndërruar jetën në moshën 46-vjeçare.

Ish-futbollisti i Legia Warsaw përfundoi në spital ditën e diel për shkak të aneurizmit dhe pas disa orëve përpjekje ai ka humbur betejën dhe është ndarë nga jeta.

Rocki ka luajtur me disa ekipe në Poloni, si Ruch Radzionkow, Gorbik Zabrze, Odra Wodzislaw Slaski, GKS Tychy dhe Kolejarz Stroze.

Ai numëron 291 ndeshje, gjatë të cilave ai shënoi edhe 44 gola.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco