Keni kolesterolin e lartë? Ja lëngu që ju ndihmon ta nivelizoni atë në mënyrë të shëndetshme

Keni kolesterolin e lartë? Ja lëngu që ju ndihmon ta nivelizoni atë në mënyrë të shëndetshme

12:24, 09/06/2023
A+ Aa A-
Nëse keni kolesterol të lartë, duhet të dini se sa e rëndësishme është të kujdeseni për dietën tuaj dhe të bëni kontrolle të rregullta mjekësore, apo jo? Dhe si të mësoni se si të bëni një lëng natyral që mund të jetë shumë i mirë për këtë problem?

Image

Me vetëm 2 përbërës natyralë, kjo pije do t’ju ndihmojë të kujdeseni për shëndetin tuaj në një mënyrë të thjeshtë.

Përbërësit:

200 ml ujë;

1 karotë;

5 luleshtrydhe.

Mënyra e përgatitjes:

Për këtë pije nuk është e nevojshme të hiqni lëvozhgën e karotës;

Mjafton ta prisni në copa të vogla dhe ta vendosni në blender me përbërësit e tjerë të listës;

Tani thjesht përzieni mirë derisa të formohet një lëng homogjen;

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco