Mjeku mbështet studentët: Jo vaksinim me detyrim. Vaksina nuk sjell siguri të plotë

Mjeku mbështet studentët: Jo vaksinim me detyrim. Vaksina nuk sjell siguri të plotë

00:11, 19/10/2021
A+ Aa A-

Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti, duke komentuar situatën me studentët, theksoi se ai është pro vaksinimit, por kundërshton detyrimin e injeksionit.

I ftuar në emisionin “Quo Vadis”, ai deklaroi se vaksina nuk jep siguri të plotë, ndaj, sipas tij, të vaksinuarit, jo vetëm infektohen, por edhe mund të infektojnë të tjerët

 “Urime gjithë studentëve. Më në fund u kthyen. Kemi kapërcyer dicka të madhe. Unë kam qenë pro vaksinimi dhe kundra detyrimit. Na ka munguar informacioni. Dyshimet e studentëve janë të drejta. Studentët i kanë mundësitë më të ulëta , por mund të infektohen. Siguri nuk ka me asnjë lloj vaksinë.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco