Parashikimet e ditës: A do regjistrohen sot 26 raste të reja?

Parashikimet e ditës: A do regjistrohen sot 26 raste të reja?

10:09, 28/05/2020
A+ Aa A-

Nuk ka dyshim se kurba e koronavirusit në Shqipëri është më e pakuptimta në botë.

Për shkak të mënyrës se si bëhen testet, ajo nuk ka as pik dhe as sheshim.

Por duket se kjo situatë ka bërë që njerëzit të bëjnë parashikimet e tyre se sa do jetë numri i rasteve që do të ‘përcaktojë’ qeveria.

Para dy ditësh u tha se do jenë 25, dje u ‘parashikua’ numri 21. Për sot parashikimi është 26.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco