VIDEOLAJM/ Makthi italian! Pamje të tmerrshme brenda spitalit

VIDEOLAJM/ Makthi italian! Pamje të tmerrshme brenda spitalit

10:04, 20/03/2020

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE

Mjekët italianë po mundohen të bëjnë gjithçka për të shpëtuar jetë njerëzish, ndërkohë që vendi po shënon shifra të frikshme vdekjesh nga koronavirusi. Numri i viktimave shkoi 3405 një ditë më parë, më i larti në botë.

Disa pamje shokuese nga Sky News tregojnë skenat e tmerrshme brenda spitalit Papa Giovanni XXII në Bergamo, një nga qytetet më të goditur në botë. Pavijoni është i mbushur plot me njerëz që kanë vështirësi në frymëmarrje.

Një mjek që punonte në reanimacion tha se nuk është ndjerë kurrë më i stresuar në jetën e tij.

Morgu në qytet është plot dhe varrezat nuk kanë më vend. Një ditë më parë u publikuan pamje të kamionëve ushtarakë që merrnin të vdekurit për t’i dërguar në varreza të tjera.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco