Ja çfarë do gatuajmë sot

Ja çfarë do gatuajmë sot

06:41, 18/05/2019

Përbërësit:

300 gr makarona (të llojit papardele)
200 gr patate të pastruara
 2-3 feta proshutë në copa të vogla
 Djathë kaçkavall i grirë
 Majdanoz të grirë
 Vaj ulliri
 Kripë, piper

Përgatitja:

Patatet e prera në kubikë të vegjël bashkë me proshutën, kaurdisini pa yndyrë.

Ndërkaq vini të ziejnë makaronat dhe në fund të zierjes shtojini te tigani i proshutës bashkë me pak ujë nga zierja.

Hidhni menjëherë djathin e grirë, majdanozin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco