Shefi Agjencisë së Sigurisë në Serbi dhe Christopher Hill duken bashkë në një aktivitet

Shefi Agjencisë së Sigurisë në Serbi dhe Christopher Hill duken bashkë në një aktivitet

22:48, 16/09/2023
A+ Aa A-

Drejtori i Agjencisë për Siguri dhe Informacion i Serbisë (BIA), Aleksandar Vulin, është futur në listën e sanksioneve amerikane.

Kështu bëri të ditur Zyra për Kontrollin e Aseteve të Huaja në Departamentin amerikan të Thesarit, në korrik të këtij viti.

Por duket se kjo gjë nuk e pengon Christopher Hill, ambasador i ShBA në Beograd, të jetë pjesë në një aktivitet të përbashkët me Vulin. 

Një foto, e cila po qarkullon në rrjet, tregon pjesëmarrjene tij në një takim, ku Hill po mban një fjalim dhe Vulin është një dëgjues i vëmendshëm i rreshtit të parë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco