Eurodeputeti bullgar: Vuçiç diktator!

Eurodeputeti bullgar: Vuçiç diktator!

12:04, 11/05/2023
A+ Aa A-

Eurodeputeti bullgar, Angel Dzhambazki gjatë fjalimit të tij në seancën e Parlamentit Europian tha se presidenti serb Aleksandar Vuçiç është një diktator me aleanca të dyshimta.

Ndër të tjera ai u shpreh se Serbia nën drejtimin e Vuçiçit është pasardhëse e Jugosllavisë së Titos dhe Sllobodan Millosheviçit.

“Serbia e Vuçiçit nuk është gjë tjetër veçse një shtet pasardhës i Jugosllavisë së Titos dhe Millosheviçit dhe nuk meriton asnjë njohje. Vuçiç defakto është një diktator me aleanca të dyshimta dhe ai duhet të mbahet përgjegjës”,tha eurodeputeti bullgar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco