Plas grushti në parlamentin grek! Deputeti godet ligjvënësin e ekstremit të djathtë, çfarë ndodhi në Kuvend

Plas grushti në parlamentin grek! Deputeti godet ligjvënësin e ekstremit të djathtë, çfarë ndodhi në Kuvend

12:23, 24/04/2024
A+ Aa A-

Një episod i dhunshëm ka ndodhur në Kuvendin grek me protagonist ish-deputetin e Spartanëve dhe deputetin e Zgjidhjes Helene, Vassilis Grammenos.

Informacionet thonë se zoti Floros ka goditur me grusht deputetin e Zgjedhjes Greke në seancën plenare të Kuvendit.

Zoti Grammenos u dërgua në klinikën e Kuvendit për t’i dhënë ndihmën e parë.

Të njëjtat informacione thonë se Konstantinos Floros dyshohet se është përpjekur të justifikojë veprimin e tij të pamenduar, duke thënë se z Grammenos e ka sharë vulgarisht dhe e ka kërcënuar se do ta fuste në burg me pranga në duar.

Image


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco