Tërmet 3.8 ballë në Korinth të Greqisë

Tërmet 3.8 ballë në Korinth të Greqisë

07:10, 12/07/2022
A+ Aa A-

Greqi - Një tërmet me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter ka ndodhur mëngjesin herët të së martës, në orën 05:23, në Korinth, sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik.

Thellësia e lëkundjes vlerësohet në 82.6 km dhe epiqendra ishte 3 km në perëndim-veriperëndim të Lutraki. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco