Greqi/ 3937 raste të reja dhe 54 viktima nga Covid

Greqi/ 3937 raste të reja dhe 54 viktima nga Covid

17:03, 25/10/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar sot 3937 raste të reja me Covid.

Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 720.295 nga të cilët 50,8% meshkuj.

Gjithashtu 54 qytetarë kanë humbur jetën si pasojë e Covid. Ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 15 682 vdekje.

Nga pacientët e intubuar, 314 (88.7%) janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 40 (11.3%) janë plotësisht të vaksinuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco