Greqi/ 3407 raste të reja dhe 34 viktima nga Covid

Greqi/ 3407 raste të reja dhe 34 viktima nga Covid

16:54, 21/10/2021
A+ Aa A-

Në Greqi janë shënuar 3407 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit, ndërkohë kanë ndërruar jetë 34 pacientë.

Numri i viktimave që prej fillimit të pandemisë në shtetin fqinj ka shkuar në 15 519 në total.

Aktualisht në intubim po trajtohen 347 pacientë, prej të cilëve 306 janë të pavaksinuar ose janë vaksinuar me një dozë të vetme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco