Greqi/ 2 mijë e 760 raste të reja dhe 17 viktima nga Covid

Greqi/ 2 mijë e 760 raste të reja dhe 17 viktima nga Covid

18:07, 31/07/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit, Greqia ka regjistruar 2 mijë e 760 raste të reja me COVID-19.

Varianti Delta po jep efektet në vendin fqinj teksa piku pritet të arrihet në mes të muajit gusht.

Në këtë ditë të fundit të korrikut ra në sy rritja e viktimave. 17 pacientë humbën jetën nga COVID-19. Atika vijon ti prijë rasteve të reja me 948 të infektuar, ndjekur nga Selaniku me 258.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco