Shënohen 81 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Shënohen 81 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

17:27, 31/07/2021
A+ Aa A-

Ministria e Shëndetësisë njofton se sot janë kryer 5 315 teste, ndërsa janë regjistruar 81 raste të reja me koronavirus.

Në Shkup – 27, Tetovë – 25, Kumanovë – 9, Gostivar – 7, Kavadar, Kërçovë, Dibër dhe Pehçevë nga 2, Manastir, Strumicë, Strugë, Berovë dhe Vallandovë nga 1.

Sot janë regjistruar 12 pacientë të shëruar nga koronavirusi. Nga MSH njoftojnë se sot nuk ka persona të vdekur nga koronavirusi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 156 380, numri i pacientëve të shëruar është 150 362, numri i të vdekurve është 5 493, ndërsa numri i rasteve aktive është 525.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco