Lajmi i fundit

Kërcet arma në Shkodër, një i plagosur

FOTO/ Zbulohet plantacioni më i madh i marijuanës në Mal të Zi

FOTO/ Zbulohet plantacioni më i madh i marijuanës në Mal të Zi

22:16, 21/07/2021
A+ Aa A-

Policia e Podgoricës zbuloi një plantacion marihuane në Rvashi në Cetinje teksa u gjetën rreth 3 700 kërcell. Sipas policisë, plantacioni më i madh i marihuanës në Malin e Zi është zbuluar deri më tani.

Sipas Administratës së Policisë, M.G. u arrestua për dyshimin se ka kryer veprën penale të prodhimit, mbajtjes dhe shpërndarjes së paautorizuar të narkotikëve dhe veprën penale të mbajtjes pa leje të armëve dhe eksplozivëve.

Ata shtojnë se duke përpunuar dhe shitur këtë bar, i dyshuari do të fitonte një shumë multimilionëshe, e cila nuk lejonte që marihuana të kontrabandohej si në territorin e Malit të Zi, ashtu edhe në vendet e rajonit.

Një kontroll në shtëpinë e familjes gjeti një sasi më të madhe të së njëjtës drogë që ishte tashmë e gatshme për shitje.

Ky është sekuestrimi i tretë nga të ashtuquajturat plantacione në korrik, gjatë të cilit katër persona të dyshuar për rritjen e marihuanës në pasuritë e tyre familjare u proceduan penalisht.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco