Beogradi s'përballon dot më pacientët, hapet spitali i ri me 1000 shtretër

Beogradi s'përballon dot më pacientët, hapet spitali i ri me 1000 shtretër

14:43, 04/12/2020
A+ Aa A-

Serbia hapi një spital të ri për pacientët me COVID-19, që u ndërtua për të lehtësuar presionin mbi një sistem shëndetësor të mbingarkuar.

Spitali, i cili ndodhet në periferi të Beogradit, ka gati 1000 shtretër, përfshirë 250 për pacientët në njësitë e kujdesit intensiv, njofton Zeri i Amerikes. Spitalet e Beogradit janë plot dhe pacientët po dërgohen në pjesë të tjera të vendit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco