VIDEO/ Vendi fqinj goditet nga moti i keq, raportohen përmbytje të mëdha

VIDEO/ Vendi fqinj goditet nga moti i keq, raportohen përmbytje të mëdha

18:35, 21/10/2020
A+ Aa A-

Moti i keq ka goditur ishullin e Kretës në Greqi ditën e sotme sipas mediave vendase.

Stuhia  me reshje të dendura shiu dhe erë ka lënë pas dëme serioze.

Pamjet nga shumë vende të ndryshme në Heraklion tregojnë se rrugët janë mbuluar nga uji, ndërsa lumenjtë janë fryrë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco