Maqedoni e Veriut: gjoba 500 personave për mosmbajtje të maskës

Maqedoni e Veriut: gjoba 500 personave për mosmbajtje të maskës

13:40, 12/08/2020

Policia gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka regjistruar 511 kundërvajtje për mosmbajtjen e maskës.

Ministria e Punëve të Brendshme, sipas INA, apelon qytetarët që t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjella nga Qeveria me qëllim të përballimit të Covid-19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco