Greqi/ Covid-19: 41 raste të reja, 26 ‘të importuara’

Greqi/ Covid-19: 41 raste të reja, 26 ‘të importuara’

18:41, 11/07/2020

Phea njofton për 41 raste të reja me coronavirus, 11 janë identifikuar pas kontrolleve në portat e hyrje të vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve  arrin në 3772.  Nga 41 raste të reja, 11 janë zbuluar gjatë kontrolleve në portat e vendit, 15 janë raste të importuara që kanë ardhur vullnetarisht për inspektim, 9 janë regjistruar në njësinë rajonale të Atikës, 3 në njësinë rajonale Selanik, 1 në njësinë rajonale të Dramës dhe 2 në njësinë rajonale të Xanthi.

Asnjë vdekje e re, ndërkohë që 9 pacientë  janë të intubuar.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco