Konfirmohen 27 raste të reja me COVID-19 në Greqi, 17 ‘të importuara’

Konfirmohen 27 raste të reja me COVID-19 në Greqi, 17 ‘të importuara’

19:14, 07/07/2020

PHEA njoftoi për 27 shpërthime të reja të koronavirusit në Greqi, nga të cilat 14 janë identifikuar pas kontrolleve në portat e hyrëse të vendit dhe tre të tjerë të "importuar", ku vullnetarisht shkuan për të kryer analizat në laborator.

Deri tani, numri i përgjithshëm i rasteve  është 3589. Në total, 868 raste konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 1941 kanë të bëjnë me një çështje tashmë të njohur. 10 janë pacientë janë të trajtuar të intubuar.

Ndërkohë që 121 pacientë janë larguar nga ICU.

Më në fund, sipas EODY  bëhet me dije vdekja e 83 vjecarit pasditen e së hënës, me të cilin numri i vdekjeve në vend arriti në 193.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco