Lajmi i fundit

FOTO/ Dy tërmete tronditin juglindjen, panik te banorët

Greqi/ 43 raste të reja me koronavirus dhe 1 vdekje, 20 të importuara nga Serbia

Greqi/ 43 raste të reja me koronavirus dhe 1 vdekje, 20 të importuara nga Serbia

19:18, 06/07/2020
A+ Aa A-

PHEA njoftoi  për  43 raste të reja të virusit në Greqi, nga të cilat 36 janë identifikuar pas kontrolleve në portat e hyrje të vendit .

Numri i përgjithshëm i çështjeve është 3562. Ndërkohë, të gjitha rastet e "importuara" u identifikuan gjatë kontrolleve të kryera në Promachonas .

Shumica e çështjeve (20) kanë të bëjnë me njerëz nga Serbia. 16 pjesët e tjera shqetësojnë banorët e vendeve të tjera.

Katër raste u identifikuan në njësinë rajonale të Xanthi, dy në njësinë rajonale të Karpathos dhe një në njësinë rajonale të Atikës Lindore. 

11 pacientë po trajtohen të intubuar. 120 pacientë janë larguar nga ICU.  Ndërkohë, një grua 83-vjeçare që vuante nga sëmundjet themelore vdiq sot pasdite në Spitalin Sotiria. Me të, numri i përgjithshëm i vdekjeve në vend u rrit në 193.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco