Koronavirusi në Greqi/ 20 raste të reja dhe 1 viktimë

Koronavirusi në Greqi/ 20 raste të reja dhe 1 viktimë

17:54, 30/06/2020

20 raste të reja me Covid-19 në Greqi. Kjo është shifra që japin autoritetet në Athinë duke e çuar në 3409 numrin total të të infektuarve nga nisja e pandemisë.

Sipas autoriteteve, 766 raste kanë ardhur si pasojë e udhëtimeve nga jashtë, ndërkohë 9 pacientë po trajtohen të intubua. Mosha mesatare e tyre është 58 vjeç, ndërsa 118 pacientë janë larguar nga ICU. 

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar edhe 1 vdekje duke e çuar në 192 numrin total të viktimave, 61 gra dhe pjesa tjetër burra.

Mosha mesatare e viktimave është 76 vjec.    

https://www.protothema.gr/greece/article/1022127/koronoios-20-nea-krousmata-sti-hora-mas-enas-neos-thanatos/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco