Rritje e frikshme e rasteve/ Maqedonia e Veriut, 52 raste të reja me COVID-19 dhe 4 viktima

Rritje e frikshme e rasteve/ Maqedonia e Veriut, 52 raste të reja me COVID-19 dhe 4 viktima

12:56, 29/05/2020
A+ Aa A-

Janë rritur në mënyrë drastike rastet dhe viktimat nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. 52 raste të reja dhe 4 viktima janë shënuar së fundmi.

Shkupi mban numrin më të madh me 26 raste teksa viktimat janë 2 nga Shkupi, 1 nga Velesi dhe 1 nga Tetova.

Ndërkohë që shtyrja e gjendjes së jashtëzakonshme është drejt përfundimit kurse disa prej partive politike duan zgjedhje sa më shpejt, qeveria teknike ka paralajmëruar se nëse rastet rriten atëhere do ketë një kthim pas të masave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco