Maqedonia e Veriut: 20 raste të tjera me koronavirus, 1 i vdekur

Maqedonia e Veriut: 20 raste të tjera me koronavirus, 1 i vdekur

14:39, 23/05/2020

Maqedonia e Veriut njoftoi se sot janë regjistruar 20 raste të reja me COVID-19 dhe një pacient ka ndërruar jetë, kurse 24 të tjerë janë shëruar. Me këtë numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me COVID-19 ka arritur në 1.941, shëruarve 1.411, të vdekurve 113 dhe 417 raste janë aktive, njofton Portalb.mk.

Në Spitalin “8 Shtatori” ka ndërruar jetë një 63-vjeçar nga Shkupi, i cili është pranuar në spital më 6 maj si rast i dyshuar me COVID e ka dalë pozitiv në virusin korona një ditë më vonë.

Pacientët e shëruar në 24 orët e fundit

Shkup – 4
Kumanovë – 3
Prilep – 5
Tetovë – 6
Veles – 4
Manastir – 2
Pacientët e infektuar në 24 orët e fundit

Shkup – 16
Kumanovë – 2
Prilep – 2

Numri i përgjithshëm i pacientëve të infektuar

Shkup – 701, aktive 189
Kumanovë – 425, aktive 26
Dibër – 51, aktive 0
Shtip – 38, aktive 3
Prilep – 208, aktive 53
Tetovë – 165, aktive 70
Strugë – 71, aktive 4
Veles – 127, aktive 45
Manastir – 28, aktive 7
Ohër – 21, aktive 6
Kavadar – 5, aktive 0
Gostivar – 21, aktive 4
Gjevgjeli – 4, aktive 0
Strumicë – 3, aktive 1
Kriva Pallankë – 6, aktive 1
Radovish – 4, aktive 0
Krushevë – 3, aktive 0
Koçan – 31, aktive 0
Probishtip – 2, aktive 0
Kërçovë – 2, aktive 0
Negotinë – 10, aktive 3
Demir Hisar – 1, aktive 0
Makedonski Brod – 2, aktive 0
Pehçevë – 3, aktive 1
Dellçevë – 1, aktive 0
Vallandovë – 1, aktive 0
Vinicë – 3, aktive 1
Kratovë – 2, aktive 1
Berovë – 1, aktive 1
Sveti Nikole – 1, aktive 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 744 teste e që nga fillimi i pandemisë janë bërë 24.762 teste.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco