VIDEO/ Momentet kur shpëtohen disa persona të ngelur nën rrënoja

VIDEO/ Momentet kur shpëtohen disa persona të ngelur nën rrënoja

11:46, 25/01/2020

Turqia gjatë mbrëmjes së djeshme u godit nga një tërmet i fuqishëm më mangitudë 6.8 ballë të shkallës rihter.

Ky tërmet u mori jetën të paktën 22 personave kurse rreth 1 mijë kanë mbetur të lënduar, dhe shkaktoi shumë dëme materiale.

Sipas mediave turke të bllokuar ka ende, dhe së fundmi është publikuar edhe një video ku shihet momenti i shpëtimit të disa personave nga forcat turke të shpëtimit të cilat duket se janë në numër të madh.

Lekundja prej 6.8 ballë e shkallës Rihter u regjistrua në qytezën Sivrice të provincës Elazig. Shumë ndërtesa u shembën dhe banorët u detyruan të dilnin në rrugë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco