PAMJE TË RËNDA/ Ekstremistët grekë përgjakin gazetarin para syve të policisë

PAMJE TË RËNDA/ Ekstremistët grekë përgjakin gazetarin para syve të policisë

21:55, 19/01/2020

Gazetari i Deutsche Welle Thomas Jacoby, është dhunuar barbarisht ditën e sotme nga një grup ekstremistësh të djathtë grekë.

Ngjarja e shëmtuar ka ndodhur gjatë një proteste para Parlamentit grek me parullën “mbylli kufirin – refugjatët nuk janë të mirëpritur”.

Një grup protestuesish e identifikuan gazetarin Jakobin i cili po bënte fotografi dhe i kërkuan që t’u siguronte atyre identitetin.

Kur ai refuzoi ta bënte një gjë të tillë për shkak se fotografitë ishin shkrepur në ambient publik, ai u dhunua barbarisht dhe u gjakos ndërsa forcat e policisë ishin të pranishme por nuk ndërhynë

Midis protestuesve ishin drejtuesit e organizatës terroriste Agimit të Artë të udhëhequr nga Elias Kassidiaris.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ridhjeresi20/01/2020 18:09

Vetem termeti ju ben derman jevgjiteve

Zeqo19/01/2020 22:08

Po kta jevgjit e europes kan me mikiona rrefugjat neper bote e skan lene hale ne usa e europ pa lare mer jau qifsha rracen.kshu jau mbylli bota dyert grekeve..robqir popull

Shto koment

Denonco