I dërguari i posaçëm i presidentit Trump zbarkon në Beograd, për Kosovën

I dërguari i posaçëm i presidentit Trump zbarkon në Beograd, për Kosovën

15:24, 10/10/2019

Ambasadori Richard Grenell, i dërguari presidencial amerikan për bisedimet Kosovë - Serbisë po qëndron të enjten në Beograd, një dita pasi vizitoi Prishtinën, për herë të parë që kur mori detyrën e re.

Ai takoi kryeministren serbe, Ana Bërnabiç e më pas edhe presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, me dyer të mbyllura.

Në një postim të ambasadës amerikane në Beograd thuhet se ai po qëndron atje me një porosi të qartë nga presidenti amerikan; ‘qytetarët e Serbisë dhe të Kosovës dëshirojnë paqe, zhvillim ekonomik, punë dhe një jetë më të mirë për fëmijët e tyre’./VOA

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco