FOTO/ Skandal seksual, kryebashkiaku kapet me prostituta

FOTO/ Skandal seksual, kryebashkiaku kapet me prostituta

17:00, 09/10/2019

Një skandal seksual ka shpëthyer në Hungari pak ditë para zgjedhjeve lokale.

Fillimisht në rrjetet sociale e më pas në mediat e vendit, janë publikuar pamje të kryebashkiakut të qytetit Gyor, Zolt Borkai, i cili është filmuar në praninë e prostitutave si edhe duke kryer marrëdhënie seksuale më njerën prej tyre.

Pamjet skandaloze, fillimisht dolën në një blog anonim dhe më pas u shpërndanë në rrjetet sociale.

Gazetarët hungarezë e akuzojnë atë për korrupsion, ndikim të paligjshëm, raporte me drogën dhe si prostitucion.

Borkai më parë ka mbajtur pozicionin e kreut të Komitetit Olimpik të Hungarisë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco