Anarkistët sulmojnë me tymuese rezidencën e ambasadorit të SHBA në Athinë

Anarkistët sulmojnë me tymuese rezidencën e ambasadorit të SHBA në Athinë

09:45, 15/05/2019

Anarkistët e grupit “Ruvikona” sulmuan me bojëra dhe tymuese rezidencën e ambasadorit amerikan në Athinë, sot rreth orës 04:00.

Sulmi përfshihet në një sërë protestash të anarkistëve për të lejuar terroristin e “17 Nëntorit” Dhimitris Kufondindas të dalë me leje nga burgu ku kryen dënimin për një sërë aktesh terroriste, mes tyre dhe atentate e vrasje.

Ambasadori Jeffrey Pyatt e ka konsideruar sulm vandalësh, që duhen dënuar sipas ligjit. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco