Kapen dhjetëra kg drogë në anijen ‘Adriatik’ që po nisej drejt Turqisë

Kapen dhjetëra kg drogë në anijen ‘Adriatik’ që po nisej drejt Turqisë

17:51, 19/04/2019

Ministria e Mbrojtjes e Malit të Zi thotë se ushtria ka zbuluar drogë të fshehur në një anije ushtarake që po nisej për stërvitje detare, i planifikuar për në Turqi dhe Greqi.

Anija ku dyshohet se u gjet droga është “Jadran” ose siç quhet ndryshe “Adriatik”. Ministria malazeze tha se pas kontrollit të ushtuar në anije, u gjetën sasi të konsiderueshme të lëndëve narkotike, shkruajnë mediat e vendit fqinj.

Autoritetet malazeze po punojnë për rastin, për të vënë përpara përgjegjësisë autorët e trafikimit të drogës.

Dyshohet se banda kriminale dhe grupe mafioze qëndrojnë pas trafikut të drogës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco