Termeti shkund Greqinë

Termeti shkund Greqinë

15:01, 17/03/2019

Një tërmet me magnitudë 4.5 ka goditur Greqinë mesditën e sotme. Epiqendra ishte 15 kilometra në juglindje të ishullit të Zakyntho.

Tërmeti ra në një thellësi prej 12 km nëntokë dhe lëkundjet u ndjenë edhe në qytetet Patra, Athinë dhe zona të tjera përreth.

Nga tërmeti nuk ka raportime për persona të lënduar dhe as për dëme materiale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco