Maqedonia e Veriut/ Dënohet me tre vjet burg Menduh Thaçi

Maqedonia e Veriut/ Dënohet me tre vjet burg Menduh Thaçi

14:00, 08/03/2019

Është lexuar aktgjykimi për rastin “Titanik 2″, të akuzuarit Sasho Mijallkov dhe Menduh Thaçi janë dënuar me nga 3 vjet burg, me drejtë të ankimimit, përveç ish-kreut të DSK-së, zë gjithë të tjerët janë dënuar për veprën penale ” Keqpërdorim të detyrës zyrtare”.

Sasho Srcev dhe Aneta Stefanovska janë dënuar me masë burgimi me nga 3 vjet burg.

Masë burgimi prej 4 vjet e 6 muaj i është shqiptuar ish-anëtarit të KSHZ-së, Bedredin Ibraimi.

Pas përfundimit të shqiptimit të aktvendimit, Prokurorja Fatime Fetai ka kërkuar masë shtesë për kreun e PDSH-së, Menduh Thaçin, pasi i njejti nuk ka qenë prezent në shqiptimin Aktvendimit tl rastit “Titanik 2”. Denimi ka te beje me zgjedhjet ne Strumice ne vititn 2013

Rastin e  ka udhëhequr gjykatësi Ognen Stavrev.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco