Greqia sërish në Grevë, paralizohet transporti publik

Greqia sërish në Grevë, paralizohet transporti publik

09:32, 28/11/2018

Paralizohet transporti publik në Greqi për shkak të grevës 24 orëshe që filloi paraditen e sotme.

Greva vjen si reagim kundër masave shtrënguese që miratoi kohet e fundit qeveria në kuadër të përpjekjeve për daljen nga kriza.

Greva e sotme pason atë të një dite më parë nga mediat private dhe publike.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco