FOTO/ Dy tërmete të fuqishëm në Jon, lëkundet dhe jugu i Shqipërisë

FOTO/ Dy tërmete të fuqishëm në Jon, lëkundet dhe jugu i Shqipërisë

09:56, 12/11/2018

Dy tërmete të fuqishëm kanë rënë gjatë natës dhe mëngjesit në detin Jon.

Siç bëhet e ditur nga Shërbimi Europian i Gjeodezisë, tërmetet kanë qenë të shkallës së lartë.

I pari ka qenë 4.7 ballësh i shkallës Rihter, ndërsa i dyti 4.5.

Të dy tërmetet kanë rënë thuajse në të njëjtën zonë, pranë ishullit Zakynthos.

Lekundjet jane ndjere edhe ne jug te Shqiperise.

Deri më tani nuk njoftohet për dëme, por paniku mes banorëve ka qenë i lartë.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco