Çfarë kërkojnë tanket serbe në qender të Preshevës?

Çfarë kërkojnë tanket serbe në qender të Preshevës?

11:01, 14/02/2018

Çfarë kërkojnë tanket e ushtrisë serbe në qender të Preshevës. Presheva dy ditë para festimeve për pavarësinë e Ksoovës është gdhirë me një tank në mes qytetit, para komunës, njofton agjensia  e lajemeve “Presheva Jonë” duke bërë publike edhe disa foto të dërguara nga lexuesit e saj ku shifen tanket e forcave të ushtrisë serbe.

Sot në qender të qytetit të Presheves, para komunës janë parë forca të mëdha serbe. Se kishin për qellim të trgojne dhëmbet të dashuruarve apo fqinjit që po krmton 10-vjetorin e  pavarësisë, shkruan “Presheva Jonë”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

fery14/02/2018 18:25

S me cudit fakti pse Serbia ka instaluar armatim te rende dhe tanket e veta ne qender te qytetit te Presheves por , cuditem per faktin se asnji komentues shqiptar nuk tha asnji fjale . asnji koment per kete akt idiotesk mesjetar te qeverise serbe dhe , kjo me duket me e rende se tanket serbe ne qender te Presheves ...!

Shto koment