A do të ekstradohet ish-anëtari i UÇK-së, mbështetës të Dritan Goxhajt protestë para Gjykatës së Tiranës

A do të ekstradohet ish-anëtari i UÇK-së, mbështetës të Dritan Goxhajt protestë para Gjykatës së Tiranës

12:07, 19/09/2023
A+ Aa A-

Teksa sot do të mbahet gjyqi për ish-anëtarin e UÇK-së, Dritan Goxhaj, mbështetës të tij janë mbledhur para Gjykatës së Tiranës.

Mësohet se seanca është parashikuar që të nisë në orën 12:30, ku do të miratohet kërkesa për ekstradimin e tij apo jo.

Ata njëzëri kanë protestuar, ndërsa kërkojnë lirimin e Goxhajt. Arrestimi i Goxhajt u bë për llogari të Gjykatës Speciale. Goxhaj akuzohet për kryerjen e veprave penale “Frikësimi gjatë procedurës penale” dhe “Pengimi i personit zyrtar në kryerjen e detyrave zyrtare”, parashikuar nga legjislacioni penal i Republikës së Kosovës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco