DOKUMENTI/ Ministri Çuçi me biznes skafesh, Saimir Tahiri me patentë...

DOKUMENTI/ Ministri Çuçi me biznes skafesh, Saimir Tahiri me patentë...

09:39, 05/08/2022
A+ Aa A-

Gazetari Klodian Tomorri ka publikuar një dokument pronësie të ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi.

Me anë të një postimi në Facebook, Tomorri shkruan se dokumenti tregon se Çuçi është pronar i subjektit 'Albanian Sailing Club'. Në këtë biznes, Çuçi zotëron mjete që jepen për lundrim për turistët.

Ndërkohë që Tomorri ka ironizuar skafin me të cilin polici Arjan Tase vrau 7-vjeçaren Jonada Avdia.

“Skafisti i brendshëm. Tek ky bordi ka dhe persona me background problematik. Kolegët e ministrit d.m.th. Edhe ju thoni nga u buron policeve dashuria për skafin,” shkruan ai.

Kujtojmë se ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, kishte një patentë për skafet. Në atë kohë pati denoncime se ai e ka marrë patentën në mënyrë të parregullt.

Ndërkohë siç dihet, Tahiri i përdorte mjetet e tij në funksion të bandës së Habilajve.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Nik05/08/2022 09:52

Duhet verifikuar se ndoshta skafi do jete i Çuçit

Shto koment

Denonco