Arben Imami publikon FOTO-n në Çim Peka Live: Busti i Leninit dhe Stalinit janë vendosur në Tiranë

21:12, 17/03/2022
A+ Aa A-

Ish-ministri Arben Imami tha në emisionin 'Çim Peka Live' në Syri Tv se në mes të Tiranës janë vendosur busti i Leninit dhe Stalinit, udhëheqësit komunist të Bashkimit Sovjetik.

Arben Imami teksa publikoi foton nga busti në Tiranë deklaroi se lidhur me rastin në fjalë ka nevojë për një reagim serioz.

“Ka nevojë për një reagim, një reagim serioz, të brendshëm dhe të jashtëm ndaj një klike që vendos sot në Shqipëri shtatoren e Leninit dhe Stalinit në një ndërtesë qeveritare.”-tha Imami.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Saimir Mezini 17/03/2022 21:43

O Çim Peka ! Po thirre edhe " Andrea Stefanin " edhe Sokol Qorrin edhe Batonin , pse e ke lene vetem kete bastardin e " Didushajve " !

Shto koment

Denonco