VIDEO/ Bardhi përball Ramën me realitetin: Shëndetësia, dështimi më i rëndë i qeverisë

VIDEO/ Bardhi përball Ramën me realitetin: Shëndetësia, dështimi më i rëndë i qeverisë

21:05, 25/10/2020
A+ Aa A-

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka përballur Edi Ramën me dështimin e tij më të madh, shëndetësinë.

Bardhi ka publikuar dhe një video me fjalimet e Ramës dhe dështimet në terren.

Reagimi i plotë i Gazment Bardhit:

Shëndetësia është një nga dështimet më të rënda të Edi Ramës. Paaftësia, papërgjegjshmëria, vjedhja me koncesione e PPP po paguhen shumë shtrenjtë nga familjet shqiptare.

• Ilaçet nuk janë të sigurta.

• Sistemi është i rrënuar.

• Stafet mjekësore janë të keqpaguar. Shëndetësia falas nuk ekziston.

• Qytetarët harxhojnë mbi 300 milionë euro në vit tek privati.

 Në video, Edi Rama vs. E Vërteta e qytetarit që humbi jetën duke kërkuar një serum nëpër spitale!

Këmbana e alarmit po bie çdo ditë!

Denonco, shpërndaje këtë video.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco