Elisa Spiropali ja kap në ajër Edi Ramës dhe fut në përdorim, epitetin 'derr'!

Elisa Spiropali ja kap në ajër Edi Ramës dhe fut në përdorim, epitetin 'derr'!

12:10, 26/03/2019

Elisa Soiropali, veçanërisht pasi është bërë ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, nuk ndalet së ndjekur shpërthimet vulgare të shefit të saj të madh Edi Rama, duke e kopjuar në çdo broçkull që thotë.

Kryeministri në fjalën e tij haluçinante në sheshin Nënë Tereza me rastin e të ashtuquajturit Kongres elektoral të PS-së, e lëshoi gjuhën e rrugës dhe i quajti gazetarët kritik ndaj tij 'derra'.

Këtë epitetit Elisa Spiropali e ka kapur në ajër dhe nuk ka ngurruar që ta përdor, pa asnjë skrupull.

Në një postim të fundit në llogarinë e saj në Twitter ajo ka quajtur 'derr', vetë kreun e opozitës Lulzim Bashën.

'Lulzim Basha gënjen si derri i knaqun i Migjenit, sapo del nga dera e Prokurorisë.

Pastaj kur Prokuroria ia nxjerr në shesh gënjeshtrat, bën Sokratin e përvuejtun si i persekutuar politik. Është koha të përgjigjesh Lulzim.

As Derri as Sokrati s’të ndihmojnë dot', shkruante dje Spiropali duke vazhduar kështu me lëpirjen dhe servilizmin e radhës, ndaj 'Skënderbeut' të Rilindjes.

.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz26/03/2019 15:05

Moj Dylqinje e Tobozes, moj Mamic e skenderbuçit, moj Elis e spirobrimes, a ja ha ti Bashes kallamin e urines?

TYTA26/03/2019 14:44

Ka gomarin mbi kurriz, e kujto se po ia kerko derri. Po edhe me derra ia kerkonka qejfi kesaja ssSpirokaluckes?

Daj Jaku26/03/2019 14:02

Çfarë tha kjo dosa?

Nardi26/03/2019 13:50

Nuk e kuptoj pse harxhini kohen tuj dhe tonen duke u mare me nje kulolepirese qe vegjeton ne kete bote vetem qe tja mbaje te paster sumen ketij psiqikut ( gjithsesi sa do te perpiqet ajo eshte aq e qelbur sa nuk mjaftojne te gjith lepiresit e Rilindjes e jo me kjo qe me ato turinj qe te kujton minjte eksperimentale te laboratorit qe perdornim dikur ne oren e biologjise ) Kursejeni kohwn tuaj dhe jepini kohe te lexoje Servantesin e Surelit

SpiroKalija26/03/2019 12:31

Uuuuu korba moj gra..!..Ku do vete une ?..Po me therret ai perversi..!Se te tjeret e bejne na para ai t'çqyen na pas..

t26/03/2019 12:25

Luli mund te jape llogari,por fellqesira je ti

tironci26/03/2019 12:14

Spirokali si gjith rilindja i kan ra breket ne fund te komve e do ulerasi si kryepalla si kalamoni qe kno me zo te nalt ne pyll nga fryka.

Shto koment

Denonco