Protesta e studentëve, reagon sërish Rama: Nga nesër ne universitete do të vendosen dy …

Protesta e studentëve, reagon sërish Rama: Nga nesër ne universitete do të vendosen dy …

14:22, 13/01/2019

Kryeministri Rama ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me protestën e studentëve.

Për të shmangur komentet negative të qytetarëve, ai ka zgjedhur të shkruajë në Tëitter, për faktin e thjeshtë se llogari në këtë platform sociale kanë shumë pak qytetarë.

Rama shkruan se nesër në sekretaritë e universiteteve do të ketë përfaqsues nga Ministria e Financave dhe ajo e Arsimit të cilët do tu shpjegojnë studentëve VKM për tarifat dhe bursat.

Ndërkohë në shumë prej fakulteteve të kryeqytetit, studentët janë nguhuar brenda auditorëve.

Nuk ka munguar presioni dhe dhuna fizike e psikologjike ndaj tyre, sidomos nga policia e shtetit.

Nesër pritet të jetë një tjetër ditë e tensionuar në universitetet e Shqipërisë.

Ja postimi i Ramës

Nga nesër në sekretariatet e universiteteve do të vendosen dy përfaqësues të ministrive të financave e të arsimit, për të asistuar studentët që duan shpjegime apo duan të adresojnë probleme specifike, lidhur me zbatimin e VKM mbi tarifat e bursat brenda janarit #MeStudentët

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Drejt13/01/2019 15:52

Ty kryeminister te ka ardhur koha te largohesh se nuk e kreve detyren per te cilen ta dhane voten shqiptaret perkundrazi e keqperdore duke abuzuar ne kurriz te popullit shqiptare mos duke te te akuzuar edhe per shkatrim te popullit shqiptare.Jo vetem shqiperine por ti demtove edhe kosove qe ne periudhen tende nuk I be asnje njohje nga shtetet tjera por e ke vu kosoven ne nje pozicion te veshtire qe vihet ne diskutim ekzistenca si shtet duke bere propogande per ndarjen e saj me Aleksander vucic dhe me antishqiptaret ne BE dhe ne Amerike dhe per popullin shqiptare s do tia dish fare sikur shqiptaret ne kosove dhe ne shqiperi nuk llogariten se BE DHE AMERIKA vendosin per trojet shqiptare.Ty kryeminister nuk perfaqeson shqiptaret.ti perfaqeson vetem armiqte e shqiperise dhe tutoret tuaj qe jane Sorros dhe Toni Blere per te cilet punon dhe punojne shqiptaret si skllever dhe nuk perfitojme asgje ,me gjithe keto pasuri qe ka shqiperia dhe qe na e grabisin tutoret tuaj per te cilat do te japesh llogari ,dhe qe ke vetem nje rruge e cila te ka mbetur eshte te pendohesh dhe tua kthesh pushtetin shqiptareve te vertete.Nuk ke rruge tjeter ,je i rrethuar nga te gjitha anet me shqiptare dhe nuk do te lene te tallesh dhe te poshterosh nje kombe te tere.Nderi dinjiteti dhe pasuria jane te shenjta dhe me keto vlera shqiptaret nuk kane bere kompromis kurre.Kryeminister shqiptaret e te gjitheve trojeve te kuptuan lojen tende anti shqiptare dhe tani ka ardhur koha te te japin goditjen perfudimtare .Tani vete e ke ne dore koken tende, te shpetosh apo mos te shpetosh.

Daj Jaku13/01/2019 14:32

Merri ato vkm dhe piju lëngun o mashtrues patollogjik!

Shto koment

Denonco