‘Naftë falas për infermieret', burri përdori kursimet e tij për të ndihmuar stafin mjekësor

‘Naftë falas për infermieret', burri përdori kursimet e tij për të ndihmuar stafin mjekësor

12:40, 04/04/2020
A+ Aa A-

Një burrë nga Michigan vendosi të përdorte 900 dollarët që kishte kursyer për të bërë diçka për infermieret në linjën e parë të luftës kundër koronavirusit.

Allen Marshall e kaloi të mërkurën dhe të enjten në një karburant pranë një spitali me një tabelë që shkruan “Naftë falas për infermieret”. Ai arriti të blinte naftë për 50 deri në 80 persona.

Marshall i kishte kursyer paratë për të blerë një pajisje që mpreh thikat, por në krizën e koronavirusit, vendosi ta përdorte për infermieret.

Michigan është një nga shtetet më të goditura nga pandemia, sipas universitetit Johns Hopkins.

Raportohet se ai ka 10,791 raste dhe 417 vdekje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco