Vajzës i bie telefoni në lum, e gjen pas dy muajsh dhe habitet kur ende punon

Vajzës i bie telefoni në lum, e gjen pas dy muajsh dhe habitet kur ende punon

14:35, 02/04/2020

Një britanike u shokua kur zbuloi se telefoni i saj iPhone 8 punonte akoma, 2 muaj pasi i kishte rënë në lum.

Thayse Bussolo-Vieira, 29 vjeç, bëri një xhiro pranë një lumi në shkurt dhe teksa u afrua të ushqente patat, asaj i ra telefoni nga xhepi në ujë.

Ajo u kthye në të njëjtin vend ditën e djeshme me të fejuarin e saj dhe gjeti telefonin në fund të liqënit.

Ata e nxorrën atë me anë të një shkopi dhe u habitën tej mase kur zbuluan se telefoni ende punonte.

E gjitha që u desh ishte karikimi dhe vendosja në oriz.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco