Babai lë vajzën vetëm në aeroport, shkon në pushime me familjen e re

Babai lë vajzën vetëm në aeroport, shkon në pushime me familjen e re

13:41, 25/02/2020

Një baba, gruaja e tij dhe fëmijët menduan se kishin gjetur pushimet perfekte dhe ishin rrugës për atje, kur kuptuan që kishin harruar një detaj të rëndësishëm.

Dy nga fëmijët, 9 dhe 11 vjeç, kishin pasaporta të reja, të bëra me qëllimin e këtij udhëtimi, pasi nuk kishin udhëtuar ndonjëherë jashtë vendit. Ndërsa vajza 14 vjeçare, të cilin babai e kishte me ish-gruan, kishte udhëtuar dhe më parë.

Babai ia shpjegoi këtë ish gruas, kur i kërkoi t’i jepte detajet e pasaportës së vajzës, të cilat ajo refuzonte t’ia jepte, me përjashtim të datës së skadimit, që sipas saj ishte një vit.

Vetëm kur ata do të merrnin biletat e tyre në aeroport, ai kuptoi që pasaporta e vajzës skadonte për dy muaj. Kompania e fluturimit nuk lejonte individë të fluturonin me të nëse pasaporta e tyre nuk kishte një periudhë prej 6 muajsh deri në skadim.

Udhëtimi i shtrenjtë nuk mund të kthehej mbrapsht dhe gruaja e babait nuk pranonte të shkonte në udhëtim pa të dhe me dy fëmijët e vegjël.

Babai kështu e la vajzën e tij vetëm në aeroport dhe i kërkoi të atit ta merrte.

Kur u kthye ajo nuk pranoi ta takonte dhe dëshironte të ndërronte shkollën, pasi nxënësit e tjerë e tallnin që ajo ‘ gënjeu’, kur u pati thënë që do të shkonte në një udhëtim.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco