Digjet arkiva e Agjencisë së Planifikimit të Territorit, policia e fsheh ngjarjen

Digjet arkiva e Agjencisë së Planifikimit të Territorit, policia e fsheh ngjarjen

12:08, 14/09/2017

Arkiva e Agjencisë së Planifikimit të Territorit është djegur gjatë natës. Persona të paidentifikuar, mësohet se më në fund ja kanë dalë që të zhdukin të gjithë arkivën.

Burime për SYRI.net kanë bërë të ditur se asgjësimi me zjarr i kësaj arkive ishte tentuar edhe 4 herë të tjera që të digjet, por nuk ia kishin dalë.

Me herën e pestë mbrëmjen e djeshme ja kanë dalë. Burimet thanë se policia kishte marrë edhe më parë informacione në lidhje me tentativat, por nuk kishte vepruar.

Edhe sot policia e ka mbajtur të fshehtë këtë ngjarje duke mos e bërë publike.

Agjencia e Planifikimit të Territorit ndodhet në një godinë me Agjencinë e Kthimit të Pronave, në katin e katërt të saj.

SYRI.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Jon Baboci14/09/2017 16:53

Adelina Greca - Drejtoresha e AKPT qe kish ne varesi ministren Gjermeni, mundohet te zhduke (djege) cdo prove te "tenderave" qe ka bere bashke me dashnorin e saj belg - njeriun qe mori cdo fond buxheti ne Shqiperi per projektet. Por harron qe "disa" gjera jane arkivuar me kohe atje ku duhet. Kjo me tre vjet shkolle nga Lushnja ishte drejtoreshe territori !!! Rama e beri njeri nga zero dhe kjo shemtire sla gje pa bere ne emer te tij. Imagjinoni nje drejtoreshe me vartese ministren qe e perdorte si sekretare

Shto koment