Lajmi i fundit

LIVE nga New Jersey/ Deputetët e PD, Oerd Bylykbashi dhe Belind Këlliçi, takim me diasporën shqiptare

Arrest me burg për 31-vjeçarin që sulmoi Berishën

Arrest me burg për 31-vjeçarin që sulmoi Berishën

12:38, 09/12/2022
A+ Aa A-

Gjykata ka caktuar masën “arrest me burg” për 31-vjeçarin, Gert Shehu, që sulmoi me grusht kreun e Partisë Demokratike, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” gjatë protestës së 6 dhjetorit.

Avokatët e 31-vjeçarit kanë kërkuar masën e arrestit shtëpiak ose shtrim të detyrueshëm në spital për shkak të gjendjes fizike dhe mendore.

Kërkesa e tyre u refuzua nga gjykata.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco