Plagosje me thikë në Vlorë, arrestohet 25-vjeçari

Plagosje me thikë në Vlorë, arrestohet 25-vjeçari

11:07, 18/01/2022
A+ Aa A-

Një ngjarje  rëndë është shënuar në Vlorë.

Shtetasi A. H., 25 vjeç, banues në fshatin Rromës, bashkia Selenicë,  ka goditur me mjet prerës (thikë), shtetasin S. V., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën, si dhe i ka thyer atij, xhamin e automjetit.

Njoftimi i policisë Vlorë:

Specialistët e Hetimit të Krimit në Stacionin e Policisë Selenicë arrestuan në flagrancë për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Shkatërrimi pronës”, shtetasin A. H., 25 vjeç, banues në fshatin Rromës, bashkia Selenicë, pasi ka goditur me mjet prerës (thikë), shtetasin S. V., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën, si dhe i ka thyer atij, xhamin e automjetit.
Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco